Back To Top

10 Temmuz 2022

Bayram alışveriş trendleri açıklandı

By
  • 0

E-ticaret sitesi Hepsiburada, platformu üzerinden satış datalarına bakarak, bayram öncesi tüketici satın alma alışkanlıklarını inceledi. Datalara nazaran en çok temel tüketim, besin, sağlık-güzellik, züccaciye, anne-bebek ve kitap kategorisinden alışveriş yapıldı.

E-Ticaret Sitesi Hepsiburada Kurban Bayramı öncesi platformu üzerinden yapılan alışverişleri inceleyerek tüketici eğilimlerini açıkladı. Bilgilere nazaran, 2022’nin Kurban Bayramı öncesine denk gelen 1-8 Temmuz tarihleri ortasında, en çok temel tüketim – besin, sağlık-güzellik, anne-bebek ve kitap kategorisinden alışveriş yapıldı. En çok alışveriş yapan kentler ise; İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla ve Antalya oldu.

Türkiye bu bayram seyahat ediyor

E-ticaret sitesinin seyahat bilgilerine bakıldığında en çok satın alınan eserler ortasında seyahat – çeşit ikram çekleri bulunuyor. En çok tercih edilen kentler ortasında ise; Dalaman, Bodrum ve Antalya bulunuyor. Uzun tatili fırsat bilen tüketiciler, tatil bavullarına güneş eserlerini de ekledi. Güneş kremleri ve güneş havluları bu devir en çok satılan eserler ortasında yerini aldı.

Bebek bakımı ön planda

Tatilde kendine vakit ayırmak isteyen anneler, bebeklerinin bakımını da aksatmıyor. Anne-bebek kategorisinde oyuncak ve bebek mamalarının yanı sıra bebek bakım eserlerine de ilgi çok olduğu belirtildi. Bebek beslenme ve banyo gereçleri tatil valizlerinde yerini aldı.

Çocuklar da tatile hazır

Kitap kategorisinin en çok satın alınan kitapları; çocuk kitapları olurken; çocuklar, tatilde hem eğlenip hem öğreneceği, okul öncesi eğitici ve öğretici kitaplar, dikkat zeka geliştirme kitapları, bilim, teknik ve boyama kitaplarına ilgi gösterdi. – İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı / İktisat
Prev Post

Boynuzlarından tutulunca uygunca sinirlendi! Zaptedilemeyen kızgın boğa 7 kişiyi yere…

Next Post

Zonguldak’ta acemi kasaplar hastanelik oldu

post-bars

Leave a Comment