Back To Top

31 Ekim 2022

Başarılı genç girişimci Fatih Yiğit Demirci, mavi tik dolandırıcılığı hakkında uyarılarda bulundu!

By
  • 0

E-ticaret ve dijital medya sektöründe başarılı serüvenine devam eden genç girişimci Fatih Yiğit Demirci, İnstagram mavi tik dolandırıcılığı hakkında uyarılarda bulundu!

Özellikle son dönemde sosyal medyada sık sık kullanıcıların karşısına çıkan “hesabınıza mavi tik alalım!” reklamlarına inanılmaması gerektiğini belirten Yiğit Demirci, kullanıcıların bu tuzağa düşmemesi gerektiğini belirtti.

Sosyal medyada popüler olma isteği ile birçok kişinin dolandırıcıların kurbanı olduğunu ve mağdurların hepsinin aynı yöntemle kandırıldığını belirterek sözlerine devam eden genç girişimci; “ İnstagram mavi tik hizmeti parayla satın alınabilecek bir durum değildir. Hesabı onaylatmak için yerine getirilmesi gereken bazı kriterler var fakat bu kriterleri karşılasanız bile mavi tik almanın bir garantisi yok. Bizim gibi dijital medya ajansları kullanıcılara basın haberleri ve sosyal medya etkileşimi gibi konularda destek verebilir. Fakat hesabınıza mavi tik alalım adı altında bir hizmet satmaya çalışmak tamamen yanlıştır! “

Sosyal medyanın uçsuz bucaksız bir deniz olduğu betimlemesi yapan Yiğit Demirci; günler geçtikçe benzer dolandırıcılık yöntemlerinin çeşitleneceğini ve bundan dolayı kullanıcıların bilinçlenmesi gerektiğinin altını çizerek sözlerini noktaladı.

Prev Post

Yazar Ali Yalçın, Türkiye’yi Metaverse ve NFT alanında Dünya sahnesine…

Next Post

“Delirme Sanatı” İmza Gününde Okuyucularıyla Buluştu

post-bars

Leave a Comment