Back To Top

17 Temmuz 2022

Balıkesir’in Marmara’daki adalarında Kurban Bayramı yoğunluğu

By
  • 0

Marmara Bölgesi’nin kıymetli turizm merkezlerinden Balıkesir‘e bağlı Marmara, Avşa ve Ekinlik adalarında Kurban Bayramı tatili yoğunluğu yaşanıyor.

İstanbul, Kocaeli, Bursa, Balıkesir ve Tekirdağ’a yakınlığıyla yaz aylarında nüfusundan katbekat fazla ziyaretçi ağırlayan adalar, bayramı dolu geçiriyor.

Feribotlarla İstanbul, Tekirdağ ve Balıkesir’in Erdek ilçesinden 2-2,5 saatlik seyahatle ulaşım sağlanan, kış nüfusu 10 bin civarında olan adalar, bayram tatilinde doldu.

Turizm işletmelerinde yüzde 100 doluluğa ulaşılan adalarda tatilciler, denize girmenin yanı sıra tabiat yürüyüşleri yapıyor.

Marmara Adalar Belediye Lideri Süleyman Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, başka kamu kurum ve kuruluşlarıyla, konukların bayramı sıkıntısız geçirmesi için gereken önlemleri aldıklarını söyledi.

Avşa, Marmara ve Ekinlik adalarında tatilin başlamasından bu yana yoğunluğun arttığını belirten Aksoy, “Şu anda 200 bine yakın konuğumuzun tatil yapmasını sağlıyoruz. Plajlarımız dolup taşıyor. Vatandaşlarımızın bayramlarını güzel geçirmeleri için elimizden gelen bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Tatilcilerimizi, bayramdan sonra da adalarımıza bekliyoruz.” dedi.

AA / Miraç Kaya – Aktüel
Prev Post

Şarköy kıyısında, ‘bayram’ yoğunluğu

Next Post

Bodrum Belediyesi, Karayollarında Araçlardan Atılan Çöpleri Topluyor

post-bars

Leave a Comment