Back To Top

12 Temmuz 2022

Bakan Soylu’dan metroda ırkçı taarruza maruz kalan aileye sürpriz ziyaret: Onların öfkesi size değil bize

By
  • 0

Yenikapı-Hacıosman metro çizgisinde seyahat eden bir kişi, yanında oturan siyahi erkeğe küfürler yağdırdı. Hem Türkçe hem de İngilizce küfürler eden kişi, “Afrika’ya dönün, gidin buradan” diye bağırdı. Siyahi erkeğin yanında eşi ve küçük çocukları olmasına aldırış etmeyen şahıs, metrodaki öbür yolcunun cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Sosyal medyada gündem olan imajlar sonrasında polis gruplara harekete geçti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya nazaran, polis grupları “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme”, “ayrımcılık” ve “tehdit” kabahatleri ile ilgili Fatih ilçesinde çalışma başlattı. Yapılan incelemede şüphelinin O.O.K. olduğu belirlendi. Gözaltına alınan kuşkulu, süreçleri yapılmak üzere emniyete götürüldü.

SOYLU “GEÇMİŞ OLSUN” DİLEKLERİNİ İLETTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yaşananların akabinde Senegalli aileyi konutunda ziyaret etti. Senegal asıllı Davut ve ailesine geçmiş olsun dileğini ileten Soylu, Davut’un kızları Rukiye ve Fatma’ya armağanlar verdi.

“BÖYLE BİR DAVRANIŞI KABUL ETMİYORUZ”

İkamet müsaadesiyle 11 yıldır Türkiye’de bulunan Müslüman aileye yönelik davranıştan büyük keder duyduğunu lisana getiren Soylu, “Böyle bir davranışı kabul etmiyoruz. Onların öfkesi size değil, bize.” sözünü kullandı.

AA / Siyaset
Prev Post

Trabzon Elektrik Tamir Ustası

Next Post

10 Temmuz 2022 Haberleri

post-bars

Leave a Comment