Back To Top

12 Temmuz 2022

Bahçeli’nin İdeal Ocakları’nı ziyareti sırasında elinde tuttuğu harita Ankara-Atina sınırındaki tansiyonu yükseltti

By
  • 0

Mhp başkanı Devlet Bahçeli’nin İdeal Ocakları’nı ziyareti sonrasında Twitter üzerinden paylaşılan bir fotoğrafta tuttuğu harita Yunanistan‘ı kızdırdı.

BİRÇOK YUNAN ADASI VE GİRİT TÜRKİYE’YE İLİŞKİN GÖRÜNÜYOR

Haritada, “Denizlerdeki Misakımillimiz” ibaresi yer alırken, birçok Yunan adası ve Girit’in de Türkiye‘ye ilişkin olduğu görülüyor. Fotoğrafa Yunan kamuoyundan reaksiyon gelirken ülkenin çok okunan gazetelerinden Kathimerini, Yunan yetkililerin de bu kareye reaksiyon gösterdiğini yazdı.

YUNAN’DAN KÜSTAH KELAMLAR: BU ATAK SALDIRGAN VE PROVOKATİF

Ülkenin çok okunan gazetelerinden Kathimerini, “Yunan diplomatik kaynakları bu atılımın saldırgan ve provokatif olduğunu söyledi” yorumunu yaptı. Gazeteye konuşan diplomatik kaynaklar da, “Maalesef bu manzara, bizim Türkiye ile her gün yaşadığımız ve tansiyonu tırmandıran çok uçtaki açıklamaların bir kısmı” sözünü kullandı.

“BU OLAYIN DÜZELTİLMESİNİ BEKLİYORUZ”

Yunan yetkililer, “Bir an evvel ülkemizin toprak bütünlüğünü kuşkuda bırakan bu kabul edilemez olayın düzeltilmesini bekliyoruz” dedi.

TÜRKİYE İLE YUNANİSTAN ORTASINDAKİ TANSİYON YÜKSEK

Türkiye ile Yunanistan ortasındaki bağlantılar son aylarda kötüleşmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, En son Mart ayında Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’i İstanbul’da ağırlamıştı. O devirde alakalar güzelleşirken kısa bir mühlet sonra karşılıklı sert açıklamalar ile alakalarda bozulma meydana gelmişti. Alakaların kötüleşmesinin sebeplerinden biri olarak da Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in ABD’ye gitmesi ve burada Türkiye aksisi lobi yapması gösterilmişti.

Prev Post

Türk İnterpolünün kırmızı bültenle aradığı Ömür Ayavefe’ye, Yunanistan vatandaşlık verdi

Next Post

Çıktıkları tatil, sonları oldu! Bariyerlere çarpıp dümdüz olan araçtaki 3…

post-bars

Leave a Comment