Back To Top

9 Temmuz 2022

Azerbaycan’da bayram coşkusu

By
  • 0

– Azerbaycan’da bayram coşkusu

BAKÜ – Azerbaycan’ın başşehri Bakü’deki mescitler bayram namazı münasebetiyle doldu taştı.

Azerbaycan’da binlerce Müslüman, bayram namazı için mescitlere akın etti. Çok sayıda kişi bayram namazı için başşehir Bakü’de bulunan Şehitlik Camii’ne geldi. Cami içerisinde yer bulamayanlar ise bayram namazını cami avlusunda kıldı. Namazın akabinde bahçede buluşan cemaat birbirleriyle bayramlaştı. Kurban Bayramı’nın dünya Müslümanları için en özel günlerden biri olduğunu belirten Emin Dostiyari, “Bütün dünya Kurban Bayramı’nı kutluyor. İslam bildiğiniz üzere barışa davet eden bir din. Kurban Bayramı’nın en değerli özelliklerinden biri beşerlerle yardımlaşma, akrabalarla münasebetleri kesmemek, Müslümanların birbirlerini tebrik etmeleri. Bugün Bakü Şehitlik Camii’nde bayram namazı kılındı. Biz de Azerbaycanlı Müslümanlar olarak bütün dünyadaki Müslüman kardeşlerimizin bayramını tebrik ediyoruz. Allah kestiğiniz kurbanları kabul etsin” dedi.

“Salgın yok, hastalık yok”

Kurban Bayramı’nın çok hoş bir bayram olduğunu söz eden Cengiz Bayramov ise, “Sadece Azerbaycan’ın değil bütün Türk dünyasının, Türk milletinin, Müslümanların bayramı. Bu sene artık salgın yok, hastalık yok, beşerler rahat formda namaza geldiler ve kurbanlarını kestiler. Ayrıyeten Azerbaycan için çok kıymetli. Azerbaycan’ın işgal altındaki toprakları kurtarıldı. İnsanlarımız Ağdam’da, Şuşa’da namazlarını kılıyor. Bu çok hoş bir his. Milletimizin bayramı kutlu olsun” diye konuştu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de bir ileti yayımlayarak vatandaşların bayramını kutladı. Bayram hasebiyle Azerbaycan’da 4 gün resmi tatil ilan edildi.

İhlas Haber Ajansı / Kamil Nadirli – Lokal
Prev Post

Akaryakıt istasyonlarının artırım fırsatçılığı Savcı Sayan’ı isyan ettirdi: Devlet bunun…

Next Post

Çin Dışişleri Bakanı, G20 Toplantısında Gerçek Çok Taraflılık ve Kazan-kazan…

post-bars

Leave a Comment