Back To Top

24 Temmuz 2022

Ayvalık Belediyesi, bayramda 2 bin ton çöp topladı

By
  • 0

Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğrayan Ayvalık‘ta Paklık İşleri Müdürlüğü takımları, üç vardiya halinde 24 saat mesai yaparak tonlarca çöp topladı. Kurban Bayramı tatili hasebiyle ülkenin dört bir yanından ve yurtdışından konuklarını ağırlayan ilçede, belediye takımları Arife günü dahil beş günde 2 bin tona yakın çöp topladı.

Arife günü Sarımsaklı’da 62, Altınova’da 54, Cunda Adası’nda 48, merkezde ise 105 ton evsel atığı toplayan takımlar, Kurban Bayramı’nın birinci günü Sarımsaklı’da 70, Altınova’da 64, Cunda Adası’nda 50, merkezde ise 123 ton evsel atığı toplayarak çalışmalarını sürdürdü.

Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçilerin ve kente gelen konukların en ağır olduğu 2. 3. ve 4. günlerinde ise sayılar günlük ortalama bir buçuk katına çıktı.

Turizm manasında kıymetli bir yere sahip olan Ayvalık, Kurban Bayramı tatilinde de yerli ve yabancı turistlerin ilgi odakları ortasında yer aldı. Bayram tatilinde ilçe nüfusunu 10 katına çıktığı bildirilirken, tatilcilerle birlikte fazlalaşan çöpleri toplamak için de belediye takımları 24 saat mesai yaptı. Ayvalık Belediye’si takımları, artan nüfus nedeniyle taleplerin karşılanması, olması mümkün aksaklıkların önüne geçebilmesi için tüm ünitelerinde 24 saat vardiyalı formda hizmet verdi. Bilhassa çöplerin toplanması ve etraf paklığı mevzularına hassasiyet gösteren Ayvalık Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü takımları tatil boyunca çalışmalarını aralıksız biçimde sürdürdü ve sürdürmeye devam ediyor.

Tatil için Ayvalık’ı tercih eden tüm konuklara teşekkür eden Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin, “Kentimize konuk olan vatandaşların rahat ve sağlıklı bir ortamda yaşaması için çalışmalarımızı orta vermeden gerçekleştirdik. Özveri ile çalışan tüm grup arkadaşlarıma teşekkür ederim. Devam eden tatil boyunca tüm ünitelerimiz günün 24 saati alanda en uygun halde hizmet ederek, vazifesini yerine getirmektedirler.” dedi. – BALIKESİR

İhlas Haber Ajansı / Mahallî
Prev Post

Bayram tatilinin akabinde otogarda dönüş yoğunluğu

Next Post

ABD’nin enflasyon bilgilerinin akabinde euro/dolar paritesinde 20 yıl sonra 1…

post-bars

Leave a Comment