Back To Top

27 Temmuz 2022

Arınç’tan çok konuşulacak 15 Temmuz çıkışı: Meydanlara inecektim istihbarat uyardı

By
  • 0

Son devirde yaptığı açıklamalarla kamuoyunda tartışmalara neden olan eski TBMM Lideri ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Şehit Yüzbaşı Ali Alkan Vakfı’nın düzenlediği Harika Hal Hukuku konferansına katıldı.

“250 İNSANIMIZ ÖLDÜRÜLDÜ”

Burada yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbe teşebbüsüyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Arınç, “15 Temmuz’da ‘Ne olduğunu tam bilmiyorum’ diyenlerle, lafı ağzının içinde geveleyenlerle benim işim yok. O gece fiili bir darbe teşebbüsü oldu. Muvaffak olsaydı sonuçlarını düşünmek bile istemezdim. 251 insanımız öldürüldü” tabirlerini kullandı.

“MEYDANLARA İNECEKTİM İSTİHBARAT UYARDI”

15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra meydanlara inmek istediğini fakat istihbaratın bu bahiste kendisini uyardığını belirten Arınç, şöyle devam etti: “Bir pazar yerine girsem, iki tane başı beyni yıkanmış adam ‘Bu FETÖ’cü’ diye bağırsa, bütün pazarın ne hale geleceğini düşündüm. 15 Temmuz’dan sonra meydanlara gitsek ve bu terör faaliyetine karşı çıksak dedim. İstihbarat geldi ‘Belli beşerler orada sizi yuhalatacaklar, hatta tahminen fiili bir müdahaleyle karşılaşacaksınız’ dedi.”

“MAĞDURLARIN BİRDEN FAZLA BENİ SAVUNMADI”

Kürsüye çıkıp yaklaşık 1 saatlik bir konuşma yapan Arınç, Kanun Kararında Kararnameler (KHK) ile ilgili de iletiler verdi. Yaklaşık 3 yıl evvel, eski Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk’ün YouTube kanalındaki programa katıldığını ve bu programın “KHK’lar bir faciadır” başlığıyla yayınlandığını belirten Arınç, “Büyük bir fırtına koptu. Ancak KHK mağdurlarının bile birden fazla beni savunmadı” dedi.

KHK’yla ihraç edilenlerden kimilerinin büyük ıstırabı olduğunu tabir eden Arınç, terörist olmadıklarını, makul bir kümeye sempati duyduklarını ve 15 Temmuz’daki hain darbe teşebbüsünden uzak olduklarını söyleyerek, “Ankara’da hain bir darbe teşebbüsü yaşanıyor. Kars’ın Digor kazasındaki bir imam irtibat, iltisak ve aidiyet sebebiyle işinden oluyor. Hatta birilerinin tabiriyle hakkında dava açılıp mahkum olabiliyor” diye konuştu.

“MHP İLE İLGİLİ NEDEN BİR ÇALIŞMANIZ YOK?”

Arınç, KHK’lılara sırf AK Parti’yle değil, MHP’yle de temas kurmaları tavsiye etti ve şunları söyledi: “Siyasette bugün Cumhur İttifakı kelam sahibiyse, amacınızda yalnızca AK Parti olmamalı. MHP ile ilgili neden bir çalışmanız yok? Sayın Bahçeli’ye, onun hukukçu olduğunu bildiğimiz yahut zannettiğimiz milletvekillerine neden ulaşmıyorsunuz? Onlar da kelam sahibi. O kadar kelam sahibi ki, iki sene evvel gerçekleştirilen bir kaideli tahliye sistemine istediklerini koydular, istemediklerini terör hatalısı ilan ettiler.”

Prev Post

Mbaye Diagne’den olay yaratan kelamlar: Türkiye’deki en âlâ forvet benim

Next Post

Mavi ve yeşilin buluştuğu Uçmakdere bayram tatilinde paraşüt tutkunlarını ağırlıyor

post-bars

Leave a Comment