Back To Top

23 Temmuz 2022

Ardahan’da kanyonun tepesindeki “Şeytan Kalesi” tatilde ziyaretçilerini ağırlıyor

By
  • 0

Ardahan‘ın Çıldır ilçesindeki Karaçay Kanyonu’nda, kayalıkların doruğunda yer alan tarihi “Şeytan Kalesi”nde ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını fırsat bilen vatandaşlar memleketlerine gelerek tatil yapıyor.

Bölgenin kıymetli turizm yerlerinden Çıldır Gölü, Ani Ören Yeri üzere yerleri gezen vatandaşlar, Yıldırımtepe köyü yakınındaki “Şeytan Kalesi”ne de büyük ilgi gösteriyor.

Ziyaretçiler, Urartular devrinde yapıldığı varsayım edilen kalenin doruğuna yürüyerek yaklaşık 30 dakikada ulaşabiliyor.

Eşsiz tabiatı ve görüntüsüyle göz dolduran kale, şu sıralar etrafında açan çiçeklerle de ziyaretçilerine başka hoşluk sunuyor.

Kaleyi ziyaret eden Muhammet Bulut, AA muhabirine, kalenin ismini birkaç sefer duyduğunu ve daima görmek istediği yerler ortasında olduğunu söyledi.

Bayram tatilinde memleketi Kars’a geldiğini ve bölgedeki tarihi yerleri gezdiğini anlatan Bulut, “Bayram tatili için geldik, 9 günlük tatilini memleketimde pahalandırmak istedim. Bu vesileyle de görmediğimiz yerlerini de görmüş olduk. Ben buraya birinci sefer geliyorum, Şeytan Kalesi’nden 2-3 sene evvel haberdar olmuştum, sahiden çok harika bir yapı. Dünyanın her yerinden insanların burayı gelip görmesi lazım.” diye konuştu.

AA / İsmail Kaplan – Kültür Sanat
Prev Post

Oyuncu Nurullah Çelebi’den hatırlatma dozu uyarısı

Next Post

Anne rahminde aksi dönen köpek sezaryenle kurtarıldı

post-bars

Leave a Comment