Back To Top

4 Ağustos 2022

Araç sahiplerine bayram dönüşü müjde! Akaryakıta 96 kuruş indirim gelmesi bekleniyor

By
  • 0

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar akaryakıt ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor. Hafta içinde resesyon kaygılarıyla 92,5 dolara kadar gerileyen Brent petrol fiyatındaki düşüşün akabinde akaryakıta indirim yolda.

BENZİNE İNDİRİM YOLDA

19 Temmuz Salı gününden geçerli olmak üzere akaryakıt kümesinde 96 kuruş fiyat indirimi bekleniyor. Motorinde ise fiyat değişikliğinin olmayacağı öngörülüyor.

LİTRE FİYATI 22 LİRA 70 KURUŞTAN SATILACAK

19 Temmuz Salı günü geçerli olacak indirimle birlikte İstanbul’da akaryakıtın litre fiyatı 22 lira 70 kuruştan satılacak. Şuanda akaryakıtın litresi 23 lira 66 kuruştan satılıyor. Motorinin litresi ise 25 lira 42 kuruş.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş eser fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve özgürü nedeniyle şirketler ve kentlere nazaran küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında hata duyurusunda bulunmasının akabinde, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Prev Post

MUĞLA’DA 5 KİLOMETRELİK ARAÇ KUYRUĞU

Next Post

Anadolu Otoyolu’nda tatil dönüşü yoğunluğu yaşanıyor

post-bars

Leave a Comment