Back To Top

9 Temmuz 2022

Araç sahipleri dikkat! Bu gece yarısı itibariyle motorine 81 kuruş artırım geldi

By
  • 0

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte akaryakıt ve motorin fiyatlarındaki değişkenlik devam ediyor. Brent petrolün 25 Nisan’dan bu yana bugün birinci kere 100 doların altına düşmesi sonrası, motorin kümesine dün gece itibariyle 2 lira 8 kuruş indirim yapılmıştı.

81 KURUŞ ARTIRIM GELDİ

Son gelen 2 lira 8 kuruşluk indirimin akabinde bu geceden itibaren geçerli olmak üzere motorine 81 kuruşluk artırım geldi.

İSTANBUL’DA LİTRE FİYATI 25 LİRA 42 KURUŞTAN SATILACAK

İstanbul’da motorinin litre fiyatı 24 lira 61 kuruştan, 25 lira 42 kuruşa çıktı. Öte yandan Ankara’da 25 lira 53 kuruşa, İzmir’de ise 25 lira 54 liraya yükseldi.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş eser fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve özgürü nedeniyle şirketler ve kentlere nazaran küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında kabahat duyurusunda bulunmasının akabinde, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Prev Post

WhatsApp’ta büyük yenilik! Kullanıcıların heyecanla beklediği çoklu aygıt takviyesi nihayet…

Next Post

Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi notunu B+’dan B-‘ye düşürdü

post-bars

Leave a Comment