Back To Top

25 Temmuz 2022

Araç sahipleri dikkat! Akaryakıta 1 lira 54 kuruş indirim, otogaza ise 30 kuruş artırım geldi

By
  • 0

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte akaryakıt ve motorin fiyatlarındaki değişkenlik devam ediyor. Brent petrolün 100 doların altına düşmesi sonrası, akaryakıtın litre fiyatına bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 54 kuruş artırım geldi.

İSTANBUL’DA 23 LİRA 66 KURUŞTAN SATILACAK

Böylece İstanbul’da motorinin litre fiyatı 25 lira 2 kuruştan, 23 lira 66 kuruşa indi. Öte yandan Ankara’da 25 lira 53 kuruşa, İzmir’de ise 25 lira 54 liraya yükseldi. Öte yandan Ankara’da 23 lira 78 kuruşa, 23 lira 77 liraya düştü.

OTOGAZA 30 KURUŞ ZAM

Gelen 30 kuruşluk artırımla birlikte otogaz ise İstanbul’da 10 lira 67 kuruştan 10 lira 97 kuruşa çıktı. Öte yandan Ankara’da 10 lira 87 kuruşa, İzmir’de ise 10 lira 60 kuruşa satılacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş eser fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve hürü nedeniyle şirketler ve kentlere nazaran küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında cürüm duyurusunda bulunmasının akabinde, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Prev Post

Hava karardı lakin alevlerle çaba canla başla sürüyor! İşte Datça’dan…

Next Post

Haftalık Korona Tablosu: 4-10 Temmuz Koronavirüs olay sayısı kaçtır? Korona…

post-bars

Leave a Comment