Back To Top

17 Temmuz 2022

Antalya ve Muğla kıyılarında bayram tatili yoğunluğu sürüyor

By
  • 0

Turizm merkezleri Antalya ve Muğla’da, Kurban Bayramı tatili hasebiyle kıyılarda yoğunluk yaşanmaya devam ediyor.

Havanın 33, deniz suyu sıcaklığının 27 derece ölçüldüğü Antalya’da, yurt dışından ziyaretçilerin yanı sıra Kurban Bayramı tatili hasebiyle gelen yerli turistler, Konyaaltı, Lara ve Sarısu plajlarını doldurdu.

Bazı tatilciler denize girdi, çocuklarıyla kumsalda oynadı, güneşlenip kitap okudu. Kimileri ise palmiye ağaçlarının altında yürüyüş yaptı, bisiklet sürdü. Park ve bahçelere masayla sandalyelerini kuran tatilciler eğlenceli vakit geçirdi.

Konyaaltı Kıyısı’na giden yollarda araç trafiği ağırlaştı, devriye vazifesi yapan polis takımları yanılgılı park yapan şoförleri anonslarla uyardı.

Muratpaşa Belediyesinin mavi bayraklı falez plajları da Kurban Bayramı tatilinde ilgi gördü. Falezlerdeki Erenkuş, İnciraltı ve Konserve Koyu plajlarından çok sayıda tatilci denize girdi.

Kazakistan asıllı Aygül Moldaş, birinci kere geldikleri Antalya’ya hayran kaldığını belirterek, Türkiye’de 13 gün tatil yapacaklarını söyledi.

Moldaş’ın eşi Konus Embergenov da Türkiye’nin hoş bir ülke olduğunu, tatillerinin çok düzgün geçtiğini anlattı.

Muğla’nın turistik ilçelerinde turistlerin tatil keyfi

Hava sıcaklığının 33 derece ölçüldüğü Muğla’nın turistik ilçelerindeki kıyılarda bayramın son gününde de yoğunluk oluştu.

Ula’nın “Sakin Kent” unvanına sahip Akyaka Mahallesi, bilhassa yakın vilayetlerden gelen turistlerle doldu. Halk plajında yoğunluğa neden olan tatilciler, serinlemek için denize girdi. Bazıları de Akyaka’dan kalkan günübirlik tıp tekneleriyle Gökova Körfezi koylarında gezintiye çıktı.

Bazı tatilciler ise kano ve rüzgar sörfü yaptı.

Fethiye’de tatilciler, Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Belcekız ve Kumburnu plajlarında denize girdi, güneşlendi.

Macera tutkunları ise Babadağ Hava Sporları Rekreasyon Merkezi’nin 1700 metredeki pistinden yamaç paraşütüyle atlayarak Ölüdeniz’in eşsiz görüntüsünü havadan izleme fırsatı buldu.

Bodrum’da tatil yapanlar Gümbet, Bitez, Kumbahçe ve Paşatarlası plajlarında deniz, kum ve güneşin tadını çıkardı.

Marmaris’te İçmeler, Uzunyalı kıyıları ile Marmaris Belediyesi Halk Plajı’na yoğunluk yaşandı.

Tatil için Ortaca’nın turistik Dalyan Mahallesi’ni seçenler günübirlik tekne çeşitleriyle Dalyan Kanalı’nı gezme imkanı buldu.

AA / Ayşe Yıldız – Yeni
Prev Post

Ünlü atlet Sir Mo Farah, hayatıyla ilgili tüm gerçekleri anlattı!…

Next Post

Aydınlı çocuklar bayram coşkusunu aquaparkta yaşadı

post-bars

Leave a Comment