Back To Top

13 Temmuz 2022

Ankara’da İngilizce Yaz Kampı Başlıyor

By
  • 0

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli çocukların yaz tatilini yabancı lisan öğrenerek geçireceği “Kesikköprü İngilizce Lisan Köyü Projesi”ni hayata geçiriyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli çocukların yaz tatilini hem eğlenerek hem dinlenerek hem de yabancı lisan öğrenerek geçireceği ‘Kesikköprü İngilizce Lisan Köyü Projesi’ni hayata geçiriyor. 12-16 yaş ortasındaki tüm çocukların 25 Temmuz-3 Eylül 2022 tarihleri ortasında katılabileceği fiyatsız kamp için ön müracaatların ‘ankara.bel.tr’ adresi üzerinden alınmaya başladığını duyuran ABB Lideri Mansur Yavaş, “Seçim öncesi kelamını verdiğimiz 100 projemizden birisi olan İngilizce Tatil Kampı’nda toplumsal yardım alan evlatlarımız öncelikli olmak üzere Ankara‘mızın geleceği tüm çocuklarla şahane bir kamp geçireceğiz” dedi. SEYEV Vakfı iş birliği ile “Kesikköprü İngilizce Lisan Köyü Projesi”ni başlatan ABB, 25 Temmuz-3 Eylül 2022 tarihleri ortasında Bayan ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı uyumunda teşekkür ve takdir alan 12-16 yaş aralığındaki çocukları yaz kampında ağırlayacak.

“HEM TATİL YAPIYORUM HEM LİSAN EDİNİYORUM”

“Hem tatil yapıyorum hem lisan ediniyorum” sloganıyla toplumsal yardım alan ailelerin çocukları başta olmak üzere toplam 900 çocuğu bu yaz açılacak kampta fiyatsız olarak konuk edecek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ankara.bel.tr’ adresi üzerinden ya da ‘ https://forms.ankara.bel.tr/ingilizcekampi’ adresi üzerinden ön müracaatları almaya başladı. Hudutlu kontenjanla çocuklara üçerli kümeler halinde yaz tatili boyunca eğlenerek, yüzerek ve çeşitli sportif aktivitelere katılarak tatil yapma imkanı sağlayacak olan Büyükşehir Belediyesi, İngilizce lisan eğitimi verecek. Öğrenciler uzman eğitmenler eşliğinde düzenlenecek kampta 15 gün fiyatsız konaklayacak.

AİLELER MÜRACAAT YAPABİLECEK

Ön müracaat sürecinin tamamlanmasının akabinde kesin kayıt süreçleri için ailelerin 18-22 Temmuz 2022 tarihleri ortasında Emniyet Mahallesi, Hipodrom Caddesi No: 5 giriş katta bulunan ABB Hizmet Binası Bayan ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Bankosu’na (PTT yanı) istenilen evraklarla gelerek şahsen başvurması gerekiyor. 7, 8, 9 ve 10. sınıfa geçen öğrencilerin (01.01.2006-31.12.2010 ortası doğumlular) katılabileceği yaz kampı için detaylı bilgiye “(0312) 507 23 76” numaralı telefondan da ulaşılabilecek.

Kayıt için gerekli dokümanlar ise şöyle;

-Karne yahut muvaffakiyet dokümanının aslı ile fotokopisi,

-Velisinin ve öğrencinin nüfus cüzdanı fotokopisi (aslı ile birlikte getirilecek),

-1 adet fotoğraf,

-Aile Hekimliği ve devlet hastanelerinden alınacak sıhhat raporu ile kesin kayıt yapılabilecek.

ANKA / Mahallî
Prev Post

Kapadokya, yerli turist sayesinde bayramı dolu dolu geçiriyor

Next Post

Bursa’da bir garip gelenek: Kestikleri kurbanların derisini giyip ateşin etrafında…

post-bars

Leave a Comment