Back To Top

14 Temmuz 2022

Ankara’da ‘hatırlatma dozu’ yoğunluğu

By
  • 0

SAĞLIK Bakanlığı’nın koronavirüs aşılarına yeni hatırlatma dozu randevularını tanımlamasının akabinde Ankara Kent Hastanesi’nde, vatandaşlar hatırlatma dozu aşıları için yoğunluk oluşturdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 50 yaş üzeri ve risk kümesindeki vatandaşların koronavirüs aşısı hatırlatma dozunu olmaları için yaptığı davetin akabinde Sıhhat Bakanlığı, yeni aşı randevularını açtı. Aşı uygulaması için Merkezi Doktor Randevu Sistemi ( Mhrs ), e-Nabız yahut Alo 182 üzerinden randevu alan vatandaşlar, hastanelere gelerek aşılarını yaptırdı. Ankara Kent Hastanesi’nin aşı polikliniğinde hatırlatma dozu koronavirüs aşıları için vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. Sıraya girenler BioNTech, Sinovac ve Turkovac aşılarından istedikleri aşıyı yaptırdı.

‘AŞILARIMIZI İHMAL ETMEMELİYİZ’4’üncü doz aşısını yaptırmak için gelen Nilay Demircioğlu (47), randevular açıldıktan sonra MHRS’den bütün ailesi için kayıt oluşturduğunu söyleyerek, “Aşı ne kadar kırgınlık, baş ağrısı yapsa da koronavirüs hastalığı daha berbat. O nedenle aşı olmak zorundayız. Bunu lakin bu halde yeneceğiz. Aşılarımızı ihmal etmemeliyiz” dedi.Ümit Kahraman (58), 5’inci doz aşısını yaptıracağını kaydederek, “İlim insanları, kesinlikle aşının olunması gerektiğini söylüyor. Toplumun her bölümünün aşı olması noktasında telkinlerde bulunuyor. Bizim üzere tıp ile alakası olmayan insanların destekleri, bence kıymetli değil. Kıymetli olan tıp insanlarının beyanatları” diye konuştu.

5’inci aşısını olan Mehmet Yılmaz Erdoğan (66) da “İnsanlarda bazen acıdan çekinme, korkma durumu olabilir. Fakat ben uğraş kapsamında bireylerin kesinlikle aşı olması gerektiğini düşünüyorum. Şiddetle tavsiye ediyorum” sözlerini kullandı.


Demirören Haber Ajansı / Sibel Can – Sıhhat
Prev Post

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile telefonda görüştü

Next Post

Kubat Bodrum’da kulakların pasını sildi

post-bars

Leave a Comment