Back To Top

17 Temmuz 2022

Ankara Kent Hastanesi’nde hatırlatma dozu yoğunluğu

By
  • 0

Ankara Kent Hastanesi‘nde hatırlatma dozu yoğunluğu

ANKARA – Sıhhat bakanlığı tarafından koronavirüs aşılarına yeni hatırlatma dozu randevularının tanımlanmasının akabinde Ankara Kent Hastanesi’nde hatırlatma dozu aşıları için bir yoğunluk oluştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Omicron varyantına bağlı koronavirüs olaylarının artış göstermesiyle ilgili açıklamasında, “50 yaş üstüyle risk kümesindekilerin, son aşıları üzerinden 6 ay geçmişse hatırlatma dozu aşılarını olmalarını ısrarla öneriyoruz. Bu kümenin, temasın artacağı bayram günlerinden başlayarak kendilerini özellikle muhafazası gerekmektedir” sözlerini kullanmıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 50 yaş üzeri ve risk kümesindeki vatandaşların Koronavirüs aşısı hatırlatma dozunu olmaları için yaptığı davetin akabinde Sıhhat Bakanlığı, yeni aşı randevularını açtı. Hatırlatma dozu uygulaması için, Merkezi Tabip Randevu Sistemi (MHRS), e-Nabız yahut Alo 182 üzerinden randevu alan vatandaşlar, Ankara Kent Hastanesi’nin aşı polikliniğinde BioNTech, Sinovac ve Turkovac olmak üzere istedikleri aşıyı yaptırdı.

Üç gündür televizyondan devamlı hatırlatma dozu haberlerini izlediğini söyleyen Mesiha Ganiyusufoğlu, “Sabah Sıhhat Bakanı da konuştu. Ben 5. doz aşımı oldum. Herkese tavsiye ederim. Kimse ihmal etmesin. Bu mikrobun gitmesi için herkesin aşı olması şart” dedi.

4. doz aşısını yaptırdığını lisana getiren Caroline Yalçın, aşıyı yapan hemşirenin elinin hafif olduğunu ve hiçbir şey hissetmediğini belirterek Türkiye’nin aşı uygulamasını fiyatsız veriyor olmasından çok şad olduğunu o yüzden çok daha inançlı hissettiğini tabir etti.

Yine, 4.doz aşısını olduğunu söz eden Aykut Yılmaz ise, ” Mutlaka bu aşıyı yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Hangi aşı olursa olsun kesinlikle bir aşıyı yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Zira gelişmiş tüm ülkelere bakarsanız, beşerler bu aşıları oluyorlar. Sonuçta insan sıhhati deneye, teste olağan tutulacak bir şey değil o yüzden herkesin aşısını yaptırmasını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Oğuzhan Halil Özbek – Sıhhat
Prev Post

Sürücüsü bulamayınca bilek güçlerini devreye soktular

Next Post

Ünlü atlet Sir Mo Farah, hayatıyla ilgili tüm gerçekleri anlattı!…

post-bars

Leave a Comment