Back To Top

18 Temmuz 2022

Amasra’da nüfus 10 katına çıktı: Plajlarda şemsiye açacak yer kalmadı

By
  • 0

Amasra‘da nüfus 10 katına çıktı: Plajlarda şemsiye açacak yer kalmadı

BARTIN Bartın’ın 6 bin 600 nüfuslu tarihi ve turistik ilçesi Amasra Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Nüfusun 10 katına çıktığı ilçede plajlarda şemsiye açacak alan kalmazken tarihi yerlerde büyük ilgi görüyor.

Batı Karadeniz’in kıymetli turizm noktalarından biri olan Bartın’ın Amasra ilçesi bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle ilgi gören 6 bin 600 nüfusa sahip ilçede konaklama tesisleri büsbütün doldu. İlçenin nüfusu günü birlikçi ziyaretçilerle birlikte 10 katı artarak 60 binin üstüne çıktı. Sıcak havayla birlikte tatilciler plajlara akın etti. Plajlarda şemsiye açacak yer kalmadı.

Amasra Kalesi ve Kemere Köprüsü üzere tarihi yerlerle birlikte ikramlık eşyaların satışa sunulduğu Çekiciler Çarşısı da yoğunluğun en üst noktaya çıktığı alanlar ortasında yer aldı. Yaşanan yoğunluk nedeniyle ilçe merkezinde araç park edecek alan kalmayınca şoförler Türkiye Taş Kömürleri Kurumu Amasra Kuruluş Müdürlüğü alanı ve alternatif otoparklara yönlendirildi. Tatil için çeşitli vilayetlerden Amasra’ya gelen ziyaretçiler ilçenin doğal hoşluğu ve tarihi yapılarına hayran kaldıklarını söz ettiler. Amasra’daki yoğunluğun hafta sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.

İhlas Haber Ajansı / Bülent Bostancı – Kültür Sanat
Prev Post

Yazın artan göz yaralanmalarından kolay tedbirlerle korunma önerisi

Next Post

Zonguldak’ta bayramlaşmadan dönen ailenin bulunduğu araç istinat duvarına çarptı

post-bars

Leave a Comment