Back To Top

20 Temmuz 2022

Ali Erbaş’tan tabipleri maksat alan imama ait birinci açıklama: Gereği yapılacaktır

By
  • 0

Konya’da Kardiyoloji Tabibi Ekrem Karakaya, bir hasta yakını tarafından geçtiğimz hafta katledildi. Konya-Selçuklu Kayalar Camii imamı Ahmet Gür ise minberde, protesto hareketine katılan hekimleri eleştirmişti. Olayları hac ibadeti sırasında öğrenen Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş, sessizliğini bozdu.

“GEREĞİ NEYSE YAPILACAKTIR”

Sözcü gazetesinden Hürmet Öztürk’e konuşan Ali Erbaş, imam Ahmet Gür’ün kelamlarıyla ilgili “Konya’daki olay bizi çok üzdü. Cuma günü minberden epey üzücü ve minbere yakışmayan bir konuşma yapan imam ile ilgili tıpkı gün soruşturma başlattık. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki gereği neyse yapılacaktır” sözlerini kullandı.

AHMET GÜR NE DEMİŞTİ?

Doktorların 2 günlük iş bırakma aksiyonuna reaksiyon gösteren imam Ahmet Gür, Cuma hutbesinde sıhhat çalışanlarına şiddeti yasallaştırmaya çalışarak şu tabirlere yer vermişti: “Doktor öldürüldü deyip de bunu devletin aleyhine, milletin aleyhine ya. Dün hastanelerin hiçbirisi vazife yapmadı. Günlük iğne yaptıracak adam var, günlük serum alacak adam var, tedavi olacak adam var. Yani bu ne getirir? Daha fazla tabiplerin öldürülmesini getirir, tahriktir. Geçen hafta anlatmadım mı bayan cinayetlerini. Televizyonda göstere göstere bayan cinayetlerini çoğalttık. Sen vardın hastaneden boş döndün. İğne yapılacak, oğlun ölecek elinde. Hekim da dedi, git bugün grevdeyiz. Öldürmez misin sen? Dövmez misin? Sövmez misin? Buna fırsat vermeyelim ya. Herkes akıllı olsun kardeşim.”

BAKAN KOCA “BİZ DEVREYE GİRERİZ” DEMİŞTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sıhhat çalışanlarını amaç gösteren imam için “Soruşturmanın açığa alınarak sürdürülmesinden yanayım. Savcılığa Bakanlık olarak hata duyurusunda bulunma konusunu gidişata nazaran değerlendireceğim. Yani gereğinin yapıldığı konusunda kuşku duyarsak biz devreye gireriz” demişti.

Prev Post

Tatile çıkan Kenan Doğulu küçük konser verdi, müziğin ritmine kapılan…

Next Post

Bedelli askerlik düzenlemesi yürürlüğe girdi! Cumhurbaşkanı’nın artık özel bir yetkisi…

post-bars

Leave a Comment