Back To Top

11 Temmuz 2022

ÂLÂ Parti’den MHP’li Karakaya’nın “Akşener 6’lı masadan ayrılacak” tezine karşılık: Bu fitnelere de hiçbir biçimde kulak asmayız

By
  • 0

Mhp Genel Lider Yardımcısı Mevlüt Karakaya başkanlığındaki Milliyetçi Hareket Partisi heyeti, Yalova Milletvekili Meliha Akyol başkanlığındaki AK Parti heyeti ile bayramlaştı.

“MERAL HANIM ALTILI MASAYA BİR DÜZGÜNLÜK YAPACAK DİYORLAR”

Sohbet sırasında altılı masanın durumunun ne olacağını bilemediklerini belirten Karakaya, “Benim alandan gördüğüm bilhassa İyi Parti‘nin bu yapı içerisinde CHP’nin HDP ile olan yakınlığı, İyi Parti‘ye oy verecek kesimde de önemli bir rahatsızlık lisana getirmiş. ‘Ne olacak peki’ diye sorduğumuzda Meral hanım altılı masaya yeterli bir uygunluk yapacak diyorlar. ‘Nasıl bir düzgünlük olacak bu?’ Yani büyük bir ihtimalle o yapıdan ayrılacak diye söylentiler var. Aday bulamadan herhalde öteki şeyler olacak gibi” diye konuştu.

İYİ Parti Küme Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta.

İYİ PARTİLİ USTA: BİZ 6’LI MASANIN KESİNLİKLE SÜRMESİ GEREKTİĞİNE İNANIYORUZ

MHP’li Karakaya’nın Meral Akşener’le ilgili tezi büyük ses getirirken, DÜZGÜN Parti cephesinden savlara jet karşılık geldi. Cumhuriyet’ten Gizay Çelik’in haberine nazaran Küme Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, “Cumhur İttifakı doğal 6’lı masa dağılsın istiyor. Lakin biz 6’lı masanın bu ülkenin geleceği açısından ehemmiyetini biliyoruz. 6’lı masanın mutlak hızla sürmesi gerektiğine inanan bir siyasi partiyiz. Fitne çıkartılmaya çalışılıyor, bu fitnelere de hiçbir formda kulak asmayız. Bu ittifakın, bilhassa de ülkenin güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş konusunda bir kararlılığı var. Bu kararlılık, 6’lı masa olarak sembolleşti. Biz bu ittifakın muhakkak sürmesinden yanayız” diye konuştu.

Prev Post

Devlet liderinin sarayını işgal eden göstericiler konuştu: İstifalar gelmeden burayı…

Next Post

Harika Lig’e geri dönüyor! Onyekuru transfer görüşmesi için İstanbul’a geldi

post-bars

Leave a Comment