Back To Top

19 Temmuz 2022

Akyaka’da adım atacak yer yok

By
  • 0

Kurban Bayramı‘nın birinci dört gününde Muğla bölgesi yerli turistin akınına uğradı. Günübirlik tatil beldeleri İzmir, Aydın, Denizli ve Uşak üzere yakın vilayetlerden tatilci akınına uğrarken, kıyıda yoğunluk yaşandı.

Muğla’nın Sakin Kent unvanlı iki kentinden birisi olan Ula’nın Akyaka Mahallesi, Gökova Körfezi’nin esintisi ile hem nem oranı, hem de sıcaklık açısından günübirlik tatilcilerin tercih ettikleri birinci yer haline geldi. 3 bin 500 nüfuslu Akyaka, günlük 70 bin kişiyi ağırlarken, nüfusunun 20 katı tatilciyi ağırlıyor.

Akyaka Mahallesi girişinde başlayan uzun araç kuyrukları mahalle içinde de devam etti. Araç yoğunluğu nedeniyle vakit zaman trafik akışı dururken, Jandarma takımları trafikte sıkışıklığın yaşanmaması için uğraş sarf etti.

Akyaka’nın en değerli gelir kaynaklarından Bayan Azmağı tekne tiplerine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Çeşidi tamamlayan tekneler hiç boş kalmadan yeni tiplere çıkarken, Akyaka’nın çabucak karşısında bulunan Akçapınar kıyısında ise Dünyanın en güzel rüzgar sörfü alanında gökyüzü rengarenk sörf uçurtmaları ile doldu.

Akyaka kıyısında her bayram yaşanan kalabalık bu yıl da yaşanırken, belirlenen yüzde alanında ağır bir kalabalık yaşandı. Akyaka Muhtarı Feridun Özsoy, Kurban Bayramı’nın ikinci gününden itibaren büyük bir yoğunluk yaşadıklarını belirterek, “Akyaka günübirlikçilerin tercihi haline geldi. Vatandaşlarımızı ve günübirlikçiler tatillerini Akyaka’da geçirmeyi tercih ettiler. Bayramın ikinci gününden itibaren Akyaka her zamanki üzere yoğunluk yaşıyor. Esnaflarımızın ekonomik olarak rahatladıklarını kestirim ediyorum. Akyaka günübirlikçiler için tercih edilen bir yer. Tek temennimiz bayramımızın yanlışsız kazasız, vatandaşlarımızın meskenlerine sağ salim dönmeleri” dedi. – MUĞLA

İhlas Haber Ajansı / Lokal
Prev Post

DESTİCİ: MASADA 6 PARTİ VAR; 6’SININ DA BAŞINDA FARKLI YANIT…

Next Post

Supermassive Games Paylarının Tamamı Satın Alındı

post-bars

Leave a Comment