Back To Top

11 Temmuz 2022

Ağır bakıma kaldırılan Hıncal Uluç’un sıhhat durumu berbata gidiyor: Entübe edildi

By
  • 0

Gazeteci, köşe muharriri ve spor yorumcusu olan 82 yaşındaki Hıncal Uluç, sıhhat sıkıntıları nedeniyle ağır bakıma kaldırılmıştı. Uluç’tan bir berbat haber daha geldi.

HINCAL ULUÇ ENTÜBE EDİLDİ

Galatasaray’ın eski yöneticisi Uram Aküzüm Twitter adresinden yaptığı açıklamada “Hıncal Uluç entübe edildi, Hıncal Ağabey’e Allah şifa versin, dualarınızı bekliyoruz…” dedi.

NE OLMUŞTU?

Bir müddet evvel ayağı kırılan Hıncal Uluç, A Spor’daki programlarına konutundan katılmıştı. Son vakitlerde besin almada sıkıntılar yaşadığı bilinen Uluç, hastaneye kaldırıldı ve ağır bakıma alındı.

HINCAL ULUÇ KİMDİR?

1 Kasım 1939 tarihinde Kilis’te dünyaya geldi. İlkokula Bandırma’da başlayan Uluç, 1950 yılında Kilis’te bitirmiştir. 1952 yılında ortaokula Antakya’da başlamış ve geri kalan eğitimini de Ankara Kurtuluş Lisesi’nde tamamlamıştır. Bir devir İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde tahsil görmüş, sonrasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazanmıştır. Yenigün gazetesinde spor sayfası hazırlamaya başlayan Uluç, böylelikle gazeteciliğe birinci adımını atmış oldu.

1967 yılında askerlik görevini tamamlayan Hıncal Uluç, Yankı’da çalışmaya başladı. Yankı’daki grup, eski Yenigün grubu olduğu için ahenk sorunu yaşamamıştır. Birebir vakitte Cumhuriyet gazetesinde paralel olarak haftada iki gün spor yazıları yazmıştır. 1990 yılında Sabah’ta yazmaya başlayan Uluç, 1994 yılında uğradığı bir silahlı taarruz sonucu topuğundan vurulmuştur. 2004 yılında Antalya Valisi Alaaddin Yüksel hakkında yazdığı bir yazıdan ötürü 2008 yılında 1 ay mahpus ve 898 YTL para cezasına çarptırılmıştır.

Prev Post

İstanbul sağanak yağışa teslim oldu, “Ekrem İmamoğlu nerede?” sorusu Twitter’da…

Next Post

Tatil pozlarını paylaşan Serenay Sarıkaya’nın takıları olay oldu! Biri belinde…

post-bars

Leave a Comment