Back To Top

10 Temmuz 2022

7 BİN NÜFUSLU TERMAL, BAYRAM TATİLİNDE 300 BİN KİŞİYİ AĞIRLAYACAK

By
  • 0

YALOVA’nın kaplıcalarıyla ünlü ilçesi Termal‘de, Kurban Bayramı yoğunluğu yaşanıyor. 9 günlük Kurban Bayramı tatili için tesislerdeki doluluk oranı yüzde 90’ı aşarken, 7 bin nüfuslu ilçesinin bayram tatili mühletince 300 bin kişiyi ağırlaması bekleniyor.

Termal turizmin önde gelen kentlerinden Yalova’da, Kurban Bayramı tatilini termal tesislerde geçirmek isteyenler yoğunluk oluşturuyor. Kentin, doğal hoşlukları ve kaplıcalarıyla ünlü ilçesi Termal

‘YAZ SONUNA KADAR ZİYARETÇİ SAYISI 1 MİLYONU BULUR’

9 günlük bayram tatilinde 300 bine ulaşacak olan ziyaretçi sayısının, yaz sonuna kadar 1 milyonu bulmasını beklediklerini söyleyen Çiloğlu, “Termal’in nüfusunun 7 bin olduğu düşünüldüğünde bu bayram sürecinde ve yaz dönemini da kattığımızda epey yüksek sayılara ulaşıyoruz. Bayram sürecinde yerli ve yabancı 300 bin turistin gelmesi bekleniyor. Bu yaz sonuna kadar 1 milyonu bulacağı varsayım ediliyor. Tesisimizde, günde bin 500- 2 bin kişiyi ağırlayabilecek kapasitedeyiz. Dolayısı ile konuklarımızın Termal ilçesine de Yalova’ya da büyük katkılar vereceğini düşünüyoruz. Turizmin tesiriyle tam kapasiteye gelmiş durumdayız. Şu an için otelimizde yüksek bir talep var” tabirlerini kullandı. (DHA)

Demirören Haber Ajansı / Şimdiki
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı formuyla otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin tüzel muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
Prev Post

Emine Erdoğan’dan Kurban Bayramı bildirisi: Bayram hatırlanmak, paylaşmaktır

Next Post

Kurban Bayramı’nda Yunan adalarına Türk akını

post-bars

Leave a Comment