Back To Top

16 Temmuz 2022

6’lı masayla ilgili bomba argüman: Saadet Partisi, 20 milletvekilini CHP listesinden seçime sokacak

By
  • 0

CHP’nin başını çektiği 6’lı masada partiler, milletvekili hesapları yapmaya başladı. Ankara kulislerinde konuşulanlara nazaran Gelecek, DEVA ve Saadet Partisi küme kuracak kadar milletvekili çıkartmak istiyor. İktidara gelmeleri halinde bakanlık ve cumhurbaşkanı yardımcılığı isteyen genel liderlerin, milletvekili adayı olmayacağı belirtiliyor.

SAADET İSTİYOR, CHP DE SICAK BAKIYOR

Yenişafak gazetesinin haberine nazaran; Önderler milletvekili kontenjanlarını öbür isimler üzerinden kıymetlendirerek temsil gücünü daha da arttırmayı hedefliyor. 2018’deki seçime CHP listesinden giren Saadet Partisi’nin TBMM’de küme kurmak için 20 milletvekilini tekrar CHP listesinden göstermek istediği, CHP’nin de buna sıcak baktığı öne sürüldü.

DEVA PARTİSİ KENDİ İSMİYLE GİRİYOR

2023’te birinci defa seçime girecek DEVA ve Gelecek Partisi’nin TBMM’de küme kurmak istedikleri, lakin seçime kendi listelerinden girecekleri belirtiliyor.

İYİ PARTİ, DEMOKRAT PARTİ’YE ARALI

Masanın ortaklarından DP de bir evvelki seçime GÜZEL Parti listesinden girmişti. GÜZEL Parti’nin bu devir listesinde öteki partilere yer vermek istemediği öğrenildi. DP ise 6’lı masadaki başka partilerin listesinde yer almayı planlıyor.

Prev Post

Covid-19 olayları dünyada ve Türkiye’de tekrar artıyor: Salgın nereye gidiyor?

Next Post

Fenerbahçe’ye ‘Kral’ golcü! Norveçli yıldızla mutabakat sağlandı

post-bars

Leave a Comment