Back To Top

28 Temmuz 2022

5 gündür suları akmayan kampçılar tahlil bekliyor

By
  • 0

MERSİN’in Silifke ilçesinde kamp alanlarının ağır olarak bulunduğu Boğsak’ta yaklaşık 5 gündür suların akmaması tatilcilerin reaksiyonuna neden oldu. Kurban Bayramı’nı susuz geçirdiklerini ve belediyeden gelen arazözlerden damacanalara su doldurduklarını belirten tatilciler, mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Taşucu Mahallesi Boğsak mevkisindeki kamp alanlarında 5 gündür sular akmıyor. Bungalov meskenler, çadır ve karavanların bulunduğu alanda tatil yapanlar, bölgeye getirilen arazözlerden damacana ve kovalara su doldurarak muhtaçlıklarını karşılıyor. Kurban Bayramı’nı susuz geçiren tatilciler, Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi’ne (MESKİ) şikayette bulunarak tahlil istedi.

Bölgede oturan Burçin Kutlu, MESKİ’ye başvurduklarını lakin bir gelişme kaydedemediklerini belirterek, “Tuvaletlerde suyumuz yok, konutlarımızda çamaşır ve bulaşık yıkayamadık. Banyo yapamadık. Bayramımız rezil oldu. Bu yüzyılda hala damacanalarla su taşır hale geldik” dedi. ‘SU İSTİYORUZ’Kampta karavanıyla tatil yapan Müzeyyen Meydanur Punar ise “Günübirlik çadır kuran ve tatile gelen vatandaşlar var, onlar da mağdur oldu. Biz karavancılar olarak MESKİ’nin tankerle getirdiği su ile depomuzu doldursak da anca bir gün yetecek. Yetkililere sesleniyoruz, lütfen su istiyoruz” diye konuştu.MESKİ: ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDENİYLE SU VERİLEMİYOR

MESKİ’den mevzuya ait yapılan açıklamada ise turistik bölgelerde yoğunluktan kaynaklı elektrik kesintileri nedeniyle pompaların çalışmamasından kaynaklı su kesintileri yaşandığı bildirildi. Açıklamada ayrıyeten bahsi geçen kamp alanlarında mağduriyet yaşamaması için bölgeye arazözle su gönderildiği tabir edildi.


Demirören Haber Ajansı / Atike Ceylan Kaçar – Şimdiki
Prev Post

Manchester United’dan gövde gösterisi! Frenkie De Jong’u astronomik bedelle transfer…

Next Post

İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, hayatını kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan taziye telefonu

post-bars

Leave a Comment