Back To Top

31 Temmuz 2022

15 Temmuz’da sela okurken dövülen müezzin o geceyi anlattı: ‘Bu darbe olacak’ diye bize bas bas bağırıyorlardı

By
  • 0

Darbe girişinin yaşandığı 15 Temmuz gecesi İzmir Narlıdere Kutlu Yalvaç Mescidi’nde sela okuduktan sonra 3 kişi tarafından darbedilen müezzin Mehmet Kuzgun, yaşadıklarını anlattı.

“GÖĞSÜMÜZÜ SİPER ETTİK”

Darbe teşebbüsünün önlenmesinin akabinde ‘Devlet Övünç Madalyası’ ve gazilik beratı verilen Kuzgun, bir müddet daha vazife yaptıktan sonra emekli olup memleketi Manisa’ya yerleşti. O geceyi anlatan Kuzgun, “15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle müftülerimiz aradı. Darbe olduğunu söylediklerinde, o gece milletimize yapılan darbeyi önlemek için mescitlerimize koşturdum. Cumhurbaşkanımızın sokağa daveti üzere biz de okuduğumuz sela ve ezanlarla vatandaşlarımızı sokağa davet ettik. Bu darbeden kurtulmak için Çanakkale Savaşı’nda olduğu üzere, göğsümüzü siper ederek darbeden kurtulmak için ezan ve selalar okuduk” diye konuştu.

“SALDIRIYA UĞRADIM”

Taşlı akına uğradığını aktaran Kuzgun, “Sela verdikten sonra 3 kişi birden geldi. 3’ü de kardeşti bunlar. ‘Bu darbe olacak’ diye bize bas bas bağırıyorlardı. ‘Bu darbeyi siz önleyemezsiniz’ diye reaksiyon gösterdiler. O vatan hainleri karşısında dik durarak, sela ve ezanlarımızı okudum. Mescide ayakkabılarıyla girerek caminin camlarını kırdılar. Ellerindeki kaldırım taşlarıyla beni darbettiler. Geldiklerinde ‘Biz darbe için geldik. Bu darbe olacak. Bizim güllerimiz açacak, siz solacaksınız’ dediler. Lakin Allah bunlara fırsat vermedi” sözlerini kullandı.

“BUGÜN OLSA TEKRAR DIŞARI ÇIKARIM”

Açıklamasının devamında “Allah bize 15 Temmuz gecesi üzere bir daha bu türlü bir gece yaşatmasın” diyen Kuzgun şöyle devam etti: “Bugün olsa tekrar kanımın son damlasına kadar vererek, dışarı çıkarım. Biz sancağımız, bayrağımız ve devletimiz için yaşıyoruz. Şehitlerimiz, bizim namusumuzu korumak için kanlarını döktülerse, biz de kanımızın son damlasını vermeye hazırız.”

Demirören Haber Ajansı / Aktüel
Prev Post

Rusya, sivilleri gaye almaya devam ediyor! Mikolayiv’de iki üniversite binası…

Next Post

Phuket’te balayındaki turist ile onu kurtarmaya çalışan kişi boğuldu

post-bars

Leave a Comment