Back To Top

1 Ağustos 2022

15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Anma Programı, Saraçhane Meydanı’nda başladı

By
  • 0

15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Anma Programı,Saraçhane Meydanı’nda başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, merasim alanına geldi.

Anma programı, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü sırasında şehit olan 252 kişi için Kur’an-ı Kerim okunarak başladı. Akabinde MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin konuşma gerçekleştirdi.

Anma programında konuşan Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

Aziz şehitlerimiz Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun sağlıklı bir ömür diliyorum. Türk milleti gazi bir millettir, ölürsem şehit kalırsam gaziyim diyen soylu bir iradeyi yenecek muasır bir güce şimdi dünya üzerinde karşılaşılmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti tarih sahnesinden silinip gidecekti. Tehlike bu boyuttaydı. Milletimiz sayesinde teröristler hak ettiği yansıyı görmüşlerdir.

Demek ki bu soysuz ve kansızlar vatanı koruyoruz mazeretiyle kast ve ihanetin alt yapısını oluşturmuşlardır. FETÖ, Türkiye’ye pusu kurmuş, tuzağa çekmiştir.

Türk milleti 15 Temmuz akşamından itibaren kucaklaşıp demokrasinin namusunu müdafaa etmiştir. ‘Vatanı koruyoruz’ mazeretiyle ihanet etmenin alt yapısını oluşturmuş. Müdahale için uygun vakti kollamıştır.

“DEVLETİN VE MİLLETİN BEKASI HER TÜRLÜ ARAYIŞIN ÖNÜNDEDİR”

Yeni tartışmalara kapı aralamak bize nazaran anlamsızdır. 15 Temmuz’dan ibret almak lazımdır. Siyasi kanısı parti aidiyeti ne olursa olsun herkesin ortak gayesi Türkiye’nin varlığı bağımsızlığı üzerinde mutabakat sağlamak olmalıdır. Devletin ve milletin bekası her türlü arayışın önündedir. Samimiyet ve inançla vurgulamak isterim ki etrafımız kuşatılmışken siyasi çekişmeler en çok uzak durmamız gereken mayınlı alanlardır. Türk milleti 15 Temmuz akşamından itibaren nasıl kucaklaşıp demokrasinin namusunu müdafaa ettiyse ülkenin istikbalini de müdafaa edecektir.

Prev Post

Kırıkkale-Ankara kara yolunda tatil dönüşü trafik yoğunluğu yaşanıyor

Next Post

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik…

post-bars

Leave a Comment