Back To Top

20 Temmuz 2022

144 TL pahasındaki oyun, daha çıkmadan fiyatsız oldu

By
  • 0

Kedi simülasyonu usulünde bir oyun olan Stray, geçtiğimiz ay düzenlenen Summer Game Fest’te gösterildi. 19 Temmuz’da bilgisayar, PS ve Xbox için çıkış yapacak bu oyunun kısa müddetliğine fiyatsız olacağı muştusu verildi. Açıklamaya nazaran, muhakkak PlayStation Plus aboneleri bu fırsattan yararlanabilecek.

Kedi simülasyonu Stray, PlayStation Plus’a geliyor

BlueTwelve Studio tarafından geliştirilen ve Cyberpunk biçimi dünyasıyla dikkat çeken Stray, 19 Temmuz Salı günü hem Windows (Steam üzerinden) hem de konsollar (PS5 ve Xbox Series X/S) için erişilebilir olacak. Fakat PlayStation Plus üyelerinin, kedi simülasyonunu satın almadan oynama talihine sahip olacağı öğrenildi.

Bağımsız üretim, yenilenen PlayStation Plus’ın Extra ve Premium katmanları için sunulacak. Lakin ülkemizde Premium yerine Deluxe sunulduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Yani Türkiye’de, Extra ve Deluxe aboneleri bu fırsattan yararlanacak.

Sony açıkladı! İşte en çok indirilen PlayStation oyunları!

Summer Game Fest’te yayınlanan oynanış görüntüsüyle büyük ilgi uyandırmayı başaran Stray, Steam’de 144 TL’den sunuluyor. Oyunun PlayStation Store fiyatı şimdilik aşikâr olmasa da, PS Plus aboneleri için, en azından kütüphaneden kaldırılana kadar, fiyatsız olacak.

Yaklaşık 8 ila 10 saatlik oynanış mühletine sahip olması beklenen Stray, epeyce renkli bir dünyada geçiyor. Bu bilim kurgu dünyasını bir kedi olarak simüle etmenize müsaade veren oyun, birçok hususta bir prensip imza atacak üzere duruyor.

PlayStation Plus’ta üç farklı paket mevcut. Essential, Extra ve Deluxe olmak üzere ayrılan bu üç paket farklı fiyatlarla farklı özellikler sunuyor. Bu paketleri kısaca karşılaştırırsak şu yorumları yapabiliriz:

Essential: Eski PS Plus’ın özelliklerini taşıyor. Ayda iki oyun armağanı ve çok oyunculu oynama üzere eski avantajlar. Aylık 40 TL, üç aylık 100 TL, 12 aylık 240 TL.

Extra: Oyun kataloğuna erişim ve Essential’daki avantajlar. Aylık 60 TL, üç aylık 165 TL, 12 aylık 400 TL.

Deluxe: Essential ve Extra özelliklerine erişime ek olarak klasik kataloğa erişim ve oyun yardımı. Aylık 70 TL, üç aylık 190 TL, 12 aylık 460 TL.

Peki siz Stray’in PlayStation Plus’ta fiyatsız olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

Shiftdelete / Teknoloji
Prev Post

Unreal Engine 5 ile yapılan Max Payne yok artık dedirtti

Next Post

Amazon Prime Gaming’in 800 TL bedelindeki oyunları almak için son…

post-bars

Leave a Comment